Eksperci o bergamocie

BergamotaEksperci o bergamocie

ekspert Bergamota

W badaniach naukowych wykazano, że BPF zapewnia najsilniejszą redukcję stężenia cholesterolu LDL spośród przebadanych naukowo substancji naturalnych – wyjaśnia dr n. med. Marcin Barylski z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Efekty stosowania BPF oraz liczne korzyści zdrowotne dla szerokiej grupy pacjentów dostrzegli także eksperci. Jak wynika ze stanowiska grupy ekspertów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Zobacz), stosowanie kompozycji polifenoli z bergamoty (BPF) może być szczególnie korzystne w przypadku kilku grup osób:
  • u wszystkich osób z podwyższonym stężeniem cholesterolu o 20-40%, które nie mają jeszcze wskazań do stosowania leków na receptę, czyli osób z niskim lub umiarkowanym ryzykiem sercowo-naczyniowym;
  • u tych, którzy nie akceptują terapii statynami i kategorycznie odmawiają ich przyjmowania;
  • u pacjentów, którzy nie tolerują statyn lub u których nie można zintensyfikować terapii statynami. Dodatkowo ważną grupę stanowić mogą osoby z zespołem metabolicznym, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej oraz pacjenci z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby. To oznacza, że BPF może w niektórych przypadkach stanowić alternatywę dla leków konwencjonalnych.